Sport – Mały mistrz

Program „Mały Mistrz” skierowany jest do dzieci z klas I-III szkół podstawowych, a jego idą jest propagowanie aktywnej postawy. Formuła „Małego Mistrza” opiera się na sześciu zasadniczych blokach sportowych z możliwością poszerzania o pokrewne dziedziny. W każdym bloku uczeń ma szansę opanowania określonych umiejętności i wiadomości, za które nagradzany jest odpowiednią odznaką.

Dzięki współpracy z Wydziaem Edukacji i SZS w ramach MAŁEGO MISTRZA uczniowie realizują godzinę w tygodniu z nauczycielem WF rozwijając swoje zdolności motoryczne i ucząc sie podstaw technicznych podstawowych gier zespołowych.
Klasy 2 a,b i c mają zajęcia z panią Ireną Gulcz w poniedziałki na 3 lekcji
Klasy 1 a,b i c ćwiczą w czwarki na 4 lekcji z panią Joanną Sewiło.

Program Małego Mistrza pomaga nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej i współpracującym nauczycielom wychowania fizycznego w:
– dostosowaniu zajęć w klasach I-III do nowej podstawy programowej,
– monitorowaniu stanu zdrowia, rozwoju fizycznego i sprawności fizycznej uczniów szkół podstawowych,
– zintegrowaniu zajęć ruchowych z innymi zadaniami edukacyjnymi.

Projekt „Mały Mistrz” jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.