Laboratoria Przyszłości

Programem zostało objętych 381uczniów naszej szkoły.

Źródło finansowania:

Program jest finansowany z środków Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, w postaci środków finansowych, dla jednostek samorządu terytorialnego będących organami prowadzącymi publiczne szkoły podstawowe dla dzieci i młodzieży lub publiczne szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej.

Program realizowany jest na podstawie Uchwały nr 129 Rady Ministrów z dnia 29 września 2021 r. w sprawie wsparcia na realizację inwestycyjnych zadań jednostek samorządu terytorialnego polegających na rozwijaniu szkolnej infrastruktury – „Laboratoria przyszłości”.

Opis programu:

W ramach programu Laboratoria Przyszłości wsparcie może być przeznaczone na zakup wyposażenia stanowisk do pracy narzędziowej, sprzętu, narzędzi, elektronarzędzi, materiałów, innych przedmiotów i pomocy służących rozwijaniu umiejętności podstawowych i przekrojowych dzieci i młodzieży.

Środki finansowe otrzymane w ramach programu:

Gmina Wrocław w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w łącznej wysokości 13 244 480 zł. Organy prowadzące szkoły są obowiązane do wydatkowania otrzymanego wsparcia w terminie do dnia 31 sierpnia 2022 r.

LISTA ZAKUPIONYCH W 2021 r. ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA W RAMACH PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

l.p. Nazwa przedmiotu (rodzaj, marka, model) Liczba sztuk
1 drukarka 3D SkriLab + 2 laptopy DELL Vostro i5 8GB 256SSD (drugi laptop zakupiono do drugiej drukarki 3D, którą kupimy w 2022) 1
2 szydełka 20
3 małe krosno 25
4 eksperymenty – obwód prądu 4
5 apteczka „VERA4” w szafce metalowej 1
6 druty dziewiarskie proste, grubość 4,5 25
7 pracownia druku 3D SkriLab 1
8 Maszyna do szycia sterowana komputerowo – 200 programopw szycia Y-A-0-1 S/N:201005342 TEXI BALLERINA 1
9 maszyna do szycia automatyczna, wieloczynnościowa, 13 programów Y-B-0-1 S/N:2104050558, 2104050574 TEXI JOY 13 PINK 2
10 zestaw Wonder 4
11 LEGO SPIKE Essential 45345 4
12 pociąg Intelino Starter Pack + zestaw torów 4
13 robot Qobo + karty matematyczne do robota Qobo 2
14 EDU CODE 420 + książka CODE 4
16 statyw z akcesoriami Benro KH-25P 1
17 mikroport z akcesoriami zestaw Saramonic Blink 500 B1 1
18 oświetlenie do realizacji nagrań Led Newell Air 1100 SL-288A + statyw Camrock WS-852 1
19 mikrofon kierunkowy z akcesoriami Trust Mico USB 1
20 Gimbal DJI Ronin-SC 1
21 Blenda Glareone 5w1 80 cm 1
22 Oprogramowanie Adobe Photoshop Elements i Premiere Elements 1
23 Green Screen FreePower 2×3 Chroma green 1
24 stacja lutownicza z gorącym powietrzem Yihua 4
25 mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami. Zestaw RFID – kompletny zestaw startowy do nauki Arduino 3

LISTA ZAKUPIONYCH W 2022 r. ELEMENTÓW WYPOSAŻENIA W RAMACH PROGRAMU LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

EDUKACJA WCZESNOSZOLNA – LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI

W ramach projektu „Laboratorium przyszłości” zakupione zostały pomoce do nauki programowania i robotyki dla klas I-III. Szkoła pozyskała:

zestaw klocków KORBO – w ciekawy i prosty sposób można przeprowadzić aktywne zajęcia z matematyki, kodowania, współpracy w grupie, treningu ręki. Koła zębate jako podstawowy element zestawu, wprowadza w ruch konstrukcje. Trzeba prawidłowo połączyć, aby wszystko się kręciło.

pociąg INTELIGO + zestaw torów do nauki kodowania i programowania. Pociąg można zaprogramować bez ekranu za pomocą kolorowych płytek, które umieszcza się na torach. Wyposażony w zaawansowaną technologię robotyczną pociąg Inteligo jest zbudowany tak, aby zapewnić interaktywną naukę STEM.

zestaw WONDER do nauki programowania. Posiada wiele czujników, dzięki czemu można go programować na wiele sposobów. Robot może reagować na głos, potrafi odnajdować różne przedmioty, tańczyć i śpiewać. Sterowanie robotem odbywa się za pomocą intuicyjnych, graficznych darmowych aplikacji, które dziecko z łatwością obsłuży za pomocą tabletu.

zestaw LEGO zachęca uczniów klas I-III do nauki przedmiotów STEAM. Pozwala ćwiczyć umiejętności rozwiazywania problemów, wytrwałości i samodzielnego myślenia.

robot Qobo + karty matematyczne do nauki programowania. Programowanie odbywa się przez odpowiednie układanie kart z instrukcjami, które ma wykonywać robot.

robot Apitor -rozwija kreatywność u dzieci i pozwala na tworzenie zupełnie nowych projektów np. połączonych z klockami Lego, które zmienią się w działające w pełni sterowane roboty.

Do wyposażenia klas I-III zakupiono również głośniki, które wykorzystane są podczas zajęć z muzyki, języka angielskiego, występów artystycznych oraz muzykoterapii. Głośnik wypełnia pomieszczenie mocnym i czystym brzmieniem. Można odtwarzać materiał muzyczny zapisany na tablecie czy też smartfonie w wysokiej jakości. Edukacja wczesnoszkolna wzbogaciła się o wizualizer przeznaczony do powiększania stron z książek, wyświetlania małych obiektów przez projektor na duży ekran. Przydatne w szczególności na lekcjach przyrody i zajęć artystycznych.