Międzyszkolny świetlicowy konkurs plastyczno-techniczny EKOINSTRUMENTY

WYNIKI

MIĘDZYSZKOLNEGO ŚWIETLICOWEGO KONKURSU PLASTYCZNO-TECHNICZNEGO

pt. „EKOINSTRUMENTY, czyli instrumenty muzyczne wykonane z surowców wtórnych”

W lutym br. w naszej szkole zorganizowany został międzyświetlicowy konkurs pt. EKOINSTRUMENTY. Zadaniem uczestników było wykonanie dowolnego instrumentu muzycznego z wykorzystaniem surowców wtórnych – różnego rodzaju opakowań papierowych, plastikowych, metalowych, drewnianych, folii, makulatur, itp.

Nadesłano nam wiele wspaniałych prac. Kreatywność i pomysłowość uczestników przekroczyła nasze oczekiwania! W konkursie wzięli udział uczniowie z 12 wrocławskich szkół, tworząc ponad 50 instrumentów, wśród których można odnaleźć m.in.: organy wykonane z kilku pudeł, fragmentów deseczek parkietowych, rolek po papierze toaletowym i ręcznikach kuchennych, akordeon zbudowany z kartonowych pudełek i kolorowego papieru, grzechotki pełne różnorodnych nasion, kartonowe i butelkowe gitary, marakasy, perkusje i bębenki. Ponadto nadeszły do nas wyjątkowe prace o fantazyjnych nazwach, takich jak „Grzechofon” czy „Usypiacz świetlicowy”. Jury miało bardzo trudne zadanie przy wyborze prac tych „Naj!”, ponieważ wszystkie są niecodzienne. Jednak koniecznym było wyłonienie zwycięzców.

Po długich naradach zdecydowano, iż:

I miejsce należy do Liliany Dudzik z kl. 2a

z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5, Szkoły Podstawowej nr 21 we Wrocławiu (ORGANY)

II miejsce otrzymuje Melania Sak z kl. 2b

ze Szkoły Podstawowej nr 3 we Wrocławiu (GITARA Z CZARNEJ BUTELKI)

III miejsce zajmuje Bianka Malina Spychała z kl. 3a

z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5, Szkoły Podstawowej nr 21 we Wrocławiu (GITARA BIAŁA)

Wyróżnienia należą się:

• PM z kl. 2a

ze Szkoły Podstawowej nr 24 we Wrocławiu (PERKUSJA ZIELONA)

• Natalie Nowickiej z kl.2a

ze Szkoły Podstawowej nr 2 we Wrocławiu (KOLOROWA GITARA ELEKTRYCZNA)

• Anastasii Dubiaha z kl. 1a

ze Szkoły Podstawowej nr 97 we Wrocławiu (GRZECHOFON)

• Katarzynie Put z kl. 3a

ze Szkoły Podstawowej nr 24 we Wrocławiu (MARAKASY)

• Alicji Żarskiej z kl. 3a

ze Szkoły Podstawowej nr 21 we Wrocławiu (BĘBENEK AFRYKAŃSKI).

Wszystkim zwycięzcom oraz opiekunom serdecznie gratulujemy! Opiekunów zapraszamy po odbiór nagród, dyplomów oraz ew. prac do sali nr 25 w budynku SP2 od 08.04.2024r. (w godzinach 6:30 – 16:30).

Prace można zobaczyć na wystawie, która mieści się na pierwszym piętrze naszej szkoły przy sali świetlicowej nr 25 do dnia 05.04.br.

Odbiór prac możliwy będzie w terminie:
od
08.04. (poniedziałek) do 19.04.2024 r. (piątek).
Po upływie tego terminu, nieodebrane prace przejdą na własność organizatora.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom serdecznie dziękujemy za udział
w konkursie oraz życzymy wielu sukcesów w przyszłości!

Międzyszkolny świetlicowy konkurs plastyczno-techniczny

EKOINSTRUMENTY
czyli instrumenty muzyczne wykonane
z surowców wtórnych

Świetlica Szkoły Podstawowej nr 2 we Wrocławiu

serdecznie zaprasza chętnych uczniów klas I – III,
uczęszczających do świetlic szkolnych,
do udziału w
międzyszkolnym konkursie plastyczno-technicznym.

Zadaniem uczestników jest wykonanie dowolnego instrumentu muzycznego
z surowców wtórnych – różnego rodzaju opakowań papierowych, plastikowych, metalowych, drewnianych, folii, makulatur, itp.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I – III uczęszczających do świetlic szkolnych wrocławskich szkół podstawowych.

Zadaniem konkursowym jest wykonanie EKOINSTRUMENTU muzycznego – przestrzennej pracy plastyczno-technicznej z wykorzystaniem surowców wtórnych.

Prace mogą być wykonane w dowolnym formacie.

Prace należy dostarczyć do sali świetlicowej nr 25 w budynku SP2 w terminie do 11.03.2024 r. (poniedziałek).

Wyniki konkursu umieścimy na stronie internetowej SP2 w zakładce „O SZKOLE –> ŚWIETLICA” po 25.03.2024 r.

Więcej informacji, regulamin konkursu oraz zgody opiekunów możliwe do pobrania poniżej.

ZAPRASZAMY!!!