Miło nam poinformować, że dwie uczennice z klasy 7b – Izabela i Estera – zakwalifikowały się do etapu powiatowego konkursu zDolny Ślązak. Dziewczyny przygotowywała do konkursu pani Edyta Janeczek. Gratulujemy!
2026
Z ogromną dumą i radością informujemy o wyjątkowym sukcesie naszego ucznia Kacpra Grzybka z klasy 8B, który zdobył tytuł laureata wojewódzkiego konkursu przedmiotowego „zDolny Ślązak” z geografii. Kacper jest pierwszym uczniem naszej szkoły, który zdobył tytuł laureata tego konkursu.
Konkurs „zDolny Ślązak” organizowany jest pod patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty i należy do najbardziej prestiżowych konkursów przedmiotowych w województwie dolnośląskim. Uczestnicy muszą wykazać się bardzo szeroką wiedzą, umiejętnością analitycznego myślenia oraz przejść przez trzy wymagające etapy konkursu: szkolny, powiatowy i wojewódzki. Tytuł laureata daje m.in. pierwszeństwo w przyjęciu do wybranej szkoły ponadpodstawowej.
To ogromne osiągnięcie jest efektem talentu, systematycznej pracy oraz pasji do geografii. Do konkursu ucznia przygotowywała pani Edyta Janeczek.
Serdecznie gratulujemy Kacprowi wspaniałego wyniku i życzymy kolejnych sukcesów edukacyjnych oraz rozwijania swoich zainteresowań i pasji!
Gratulacje kierujemy również do Rodziców, którzy wspierali go w przygotowaniach do konkursu!



