SZKOLNY WOLONTARIAT
http://www.hospicjum.wroc.pl/wolontariat/wolontariat-szkolny

Wolontariusz, to osoba, która chce bezinteresownie działać na rzecz innych osób, instytucji, by w ten sposób zmieniać świat na lepsze.
W naszej szkole, co roku znajduje się kilkadziesiąt takich osób, co bardzo nas cieszy.Nasz Szkolny Wolontariat współpracuje z Fundacją Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci .
Wszyscy, pragnący działać jako wolontariusze wypełniają kwestionariusze osobowe i karty zgłoszeń uczestnictwa w szkolnym wolontariacie, by stać się pełnoprawnymi wolontariuszami za pisemną zgodą rodziców.
Nastepnie włącza się regularne działania poprzez:
- kwesty we wrocławskich Centrach Handlowych podczas corocznej akcji Pola Nadziei ,
- udział w jednorazowych akcjach pod patronatem Wrocławskiego Hospicjum dla Dzieci,
- przygotowywanie imprez charytatywnych na rzecz innych.
Chcemy pomagać profesjonalnie, dlatego szkolimy się poprzez udział w warsztatach i szkoleniach.
Przyłącz się do nas!
Informacji o szkolnych działaniach szukajcie u opiekunki Szkolnego Wolontariatu p. Magdaleny Pietras.
