Zasady Ligi Klas rok szkolny 2016/2017
- Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów klas 4-6 Szkoły Podstawowej nr 2.
- Każda klasa 4-6 uczestniczy w konkursie.
- Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2 we Wrocławiu.
- W skład jury wchodzą członkowie Zarządu SU, opiekun SU oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2.
- Każda klasa otrzymuje ustalone przez regulamin punkty za:
– Średnią ocen semestralną
– Średnią ocenę z zachowania
– Systematyczne uczestnictwo trójek klasowych w zebraniach Samorządu Uczniowskiego
– Uczestnictwo w konkursach szkolnych
– Udział w kiermaszu świątecznym
– Aktywność społeczną, długoterminową ( akcje charytatywne np. Kochaj czworonogi ,Opatrunek na ratunek , zbiórka surowców selektywnych- plastikowe zakrętki itp. ).
– Kandydowanie w wyborach do Rady Samorządu Uczniowskiego
– Ocenę nauczycieli poszczególnych przedmiotów dot. zachowania oraz postępów w nauce
– Akcje i konkursy na bieżąco proponowane przez SU oraz nauczycieli - Jury przedstawi wyniki na gazetce ściennej SU, stronie internetowej szkoły.
- Końcową klasyfikację konkursu ogłasza jury po podliczeniu wszystkich etapów w drugim semestrze.
- Konkurs trwa od września 2016r. do czerwca 2017r.
- Przewidywane nagrody za poszczególne miejsca:
I miejsce:
– nagroda główna – nagroda finansowa na wspólne wyjście klasowe lub zorganizowanie imprezy klasowej
– dyplom i tytuł SUPERKLASY
– darmowy udział w dyskotece szkolnej;
– pamiątkowe zdjęcie klasowe;
– prestiż 🙂
II miejsce:
– darmowy udział w dyskotece szkolnej;
– dzień bez pytania (wybrany przez klasę i zgłoszony opiekunowi SU tydzień wcześniej)
– pamiątkowe zdjęcie klasowe;
– pamiątkowy dyplom;
III miejsce:
– Dzień bez pytania (wybrany przez klasę i zgłoszony opiekunowi SU tydzień wcześniej
– pamiątkowe zdjęcie klasowe;
– pamiątkowy dyplom; - O zmianach i korektach wynikających z dodatkowych akcji, konkursów i działań klasy będą informowane na bieżąco w ciągu roku szkolnego na stronie www, na gazetce szkolnej SU, na zebraniach Samorządu i trójek klasowych oraz w ogłoszeniach ustnych.
Aneks do regulaminu Ligi Klas 2016/17
Każda klasa ma możliwość zorganizowania dużej imprezy szkolnej angażującej wszystkie klasy 4-6, po wcześniejszym zgłoszeniu i zaakceptowaniu przez Samorząd Uczniowski oraz Dyrekcję SP2. Pomysł należy zgłosić Samorządowi przynajmniej 2 tygodnie przed planowanym wydarzeniem. Członkowie SU chętnie pomogą i wesprą klasę w przygotowaniu imprezy.
W pierwszym semestrze takie imprezy zorganizowała klasa 6a (Halloween) oraz klasa 4a ( Dzień Życzliwości). Jest to nowa kategoria punktowana w konkursie Liga Klas. Ocenia podlegała będzie każda klasa 4-6, mając możliwość zdobycia punktów od 0 do 6. Zapraszamy i życzymy wspaniałych pomysłów.
